کد خبر: 530805

اسماعیلی، وزیر ارشاد:

مشکلات زیرساختی کشور با سفرهای هیات دولت در حال گره‌گشایی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش عمده‌ای از مشکلات زیرساختی کشور با سفرهای هیات دولت در حال گره‌گشایی است.

محمد مهدی اسماعیلی ظهر امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های فرهنگی شهر اراک اظهار کرد: پروژه‌های نیمه‌ تمام بسیاری در کشور وجود دارد که تلاش خواهیم کرد این پروژه‌ها را تا حد توان تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

 به گزارش فارس، وی تصریح کرد: بخشی از این پروژه‌ها تالارهای مرکزی  هستند که تکمیل این تالارها از اولویت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که مقرر شده با یک زمان‌بندی روشن و مشخص تالارهای باقی مانده کشور به اتمام رسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در شهر اراک تالار مرکزی پیشرفت  ۷۵ درصدی دارد،  سالن تئاتر آن به لحاظ استاندارد جزو سالن‌های کم نظیر کشور است و ۲ سالن از تالار مرکزی اراک باقی مانده  که بودجه لازم برای تکمیل این سالن‌ها پس از برآوردهای دقیق در سفر هیات دولت مصوب و اختصاص می‌یابد.

اسماعیلی با بیان اینکه تحقق عدالت فرهنگی از برنامه‌های مهم وزارت ارشاد است، افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات زیرساختی کشور با سفرهای هیات دولت در حال گره‌گشایی است، ما نمی‌توانیم در تهران بنشینیم و برای طرح‌ها برنامه‌ریزی کنیم، باید از نزدیک از طرح‌ها بازدید کنیم.

تکمیل تالار نیازمند ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار است

 استاندار مرکزی نیز گفت: حدود ۹۰ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که تالار اراک یکی از این طرح‌ها است.

 فرزاد مخلص‌الائمه افزود: تالار مرکزی اراک از ۱۵ تا ۱۶ سال گذشته آغاز شده که تلاش داریم در دولت سیزدهم این طرح را به سرانجام برسانیم.

به گفته وی عملیات ساخت و ساز تالار مرکزی انجام شده و تکمیل تجهیزات این طرح برای افتتاح نیازمند ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی