کد خبر: 530709

تشییع ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس در تهران آغاز شد

مراسم تشییع ۱۵۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس از مقابل دانشگاه تهران آغاز شد.

 مراسم تشییع ۱۵۰ شهید از ۲۵۰ شهید گمنام کشور دقایقی پیش در تهران آغاز شد.

به گزارش مهر، بنا بود همزمان با ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، ۲۵۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در ۲۴ شهر کشور تشییع شوند.

برخی از این شهدا در عملیات‌های کربلای ۵، کربلای ۸ و تک دشمن بعثی در سال ۱۳۶۷، تعداد دیگری از آن مربوط به عملیات های والفجر یک، والفجر مقدماتی در منطقه عملیاتی فکه، برخی دیگر مربوط به عملیات والفجر ۹ در سلیمانیه عراق، برخی دیگر مربوط به عملیات کربلای ۶ در منطقه عملیاتی سومار، بخشی دیگر از آن ها مربوط به عملیات بدر در منطقه عملیاتی شرق دجله و برخی دیگر نیز از عملیات رمضان در منطقه شرق بصره به جا مانده اند که تفحص شده‌ و طی این روزها توسط مردم تشییع و تدفین می شوند.

این برنامه ها در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، قم، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازنداران، استان مرکزی و هرمزگان تشییع پیکر مطهر شهدا برگزار شد و می شوند.

مراسم زیارت این شهدا سه شنبه ۱۵ دی از نماز ظهر تا نماز مغرب و عشاء در ستاد معراج شهدای تهران برگزار شد. برنامه شب وداع با این شهدا هم چهارشنبه شب ۱۶ دی در مصلای تهران انجام شد.

برنامه امروز تشییع شهدا در تهران دقایقی پیش از ساعت ۸ از مقابل دانشگاه تهران به سمت معراج شهدا آغاز شد.

بناست این برنامه با سخنرانی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی همراه باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی