کد خبر: 530316

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان تأکید کرد:

ضرورت تشکیل شبکه تبلیغ برای معرفی قهرمانان گیلانی

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: باید از ظرفیت هنرمندان و ایجاد شبکه تبلیغ برای روایت زندگی شهدا و علما به ویژه شهید «سلیمانی» استفاده شود.

سعید مهدوی عصر دوشنبه در جلسه راویان مکتب حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه ذکر اولیای الهی جز شعائر الهی است، اظهار کرد: تربیت راوی جز سیره ائمه اطهار و هنر روایتگری توسط معصومان برای زنده نگه داشتن قیام کربلا، تأیید شده است.

به گزارش مهر، مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هنر در روایت مهم و تأثیرگذار است تصریح کرد: تربیت راوی از تأکیدات رهبری است و در روایتگری، باید از قهرمان پروری بی جا پرهیز گردد تا جوانان بتوانند از بزرگانی مانند سردار سلیمانی الگو بگیرند.

وی با بیان اینکه گیلان برای حاج قاسم بسیار عزیز بود افزود: نبل الزهرا توسط گیلانی‌ها فتح شد و از این رو مردم این دیار برای سردار سلیمانی جایگاه و اهمیت ویژه ای دارند

مهدوی با تاکید بر مهارت افزایی به روز راویان بیان کرد: حضور یک روانشناس کنار راویان جهت معرفی روش‌های ارتباط گیری با جوانان ضروری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری جلسات ماهانه برای مهارت افزایی راویان گفت: هر چقدر به منابع روایی بیشتری دست یابید بهتر است به ویژه زندگینامه شهدا و علمای گیلان در این راستا اهمیت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه علم روایتگری و ذکر اولیای الهی از اذکار نورانی است ادامه داد: اولیای الهی زیادی در گلزار شهدای رشت هستند که در معرفی آنها کوتاهی شده است و باید با تشکیل شبکه تبلیغ نواقص این عرصه جبران شود.

مهدوی با تاکید بر حضور راویان در مدارس، دانشگاه‌ها و هیئت‌ها برای معرفی بزرگان استان گیلان عنوان کرد: از هنرمندان و افراد توانمند در این عرصه جهت روایت قهرمانی‌های بزرگان این خطه استفاده کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی