کد خبر: 530059

طرح جمع‌آوری معتادین در قلب تهران/پلمب خانه‌های پلاک قرمز

شهردار منطقه 12 تهران از آمادگی کامل برای شروع و اجرای طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در قلب پایتخت خبر داد.

جلسه هماهنگی قرارگاه اجتماعی منطقه 12 امروز با حضور امیر یزدی، شهردار منطقه۱۲، امیری، سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، باقرآبادی، رئیس پایگاه هفتم پلیس مبارزه با مواد مخدر، ارسلانی، رئیس کلانتری 116 مولوی، الماسی، رئیس کلانتری 113 بازار، مهرعلیان، رئیس کلانتری 109 بهارستان و جمعی از مدیران شهری منطقه 12 در سالن جلسات شهرداری منطقه 12 برگزار شد.

به گزارش فارس، در این جلسه که با هدف آخرین هماهنگی‌ها برای آغاز طرح جمع‌آوری معتادین از سطح منطقه برپا شد، نخست طی گزارشی از سوی سعید شاهمیر، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه از وضعیت آمادگی منطقه 12 و نیازها و ضروریات اجرایی‌شدن طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی به مواردی همچون انجام اقدامات مقتضی برای شناسایی و معرفی نقاط آسیب‌خیز منطقه، ضرورت تأمین نیروهای انتظامی مورد نیاز برای اجرای طرح جمع‌آوری معتادین، بازبینی املاک پلاک قرمز و احصای کدهای شناسایی آنها، ساماندهی زباله‌گردها و جمع‌آوری مراکز دپوی زباله، ضرورت هماهنگی شهرداری منطقه 12 و نیروی انتظامی در اجرای طرح جمع‌آوری معتادین، فعال‌شدن اورژانس تهران در ادامه طرح، ساماندهی فضاهای بی‌دفاع شهری و... ارائه شد.

در ادامه یزدی، با اشاره به جلسات پیاپی مناطق 22گانه شهرداری با موضوع قرارگاه عملیاتی کاهش آسیب گفت: صبح امروز نیز جلسه‌ای که با حضور جناب آقای زاکانی، شهردار تهران و همه مسؤولان مرتبط با این موضوع داشتیم و در مورد آخرین هماهنگی‌ها برای اجرای این طرح بحث و بررسی شد و مقرر شد معتادین، جدا از اینکه چه تبعیت یا جنسیتی داشته باشند، همگی جمع‌آوری شوند؛ همچنین بهزیستی زمینه‌های لازم را برای اجرای این طرح فراهم کند.

وی ضمن یادآوری این نکته که این طرح در برخی مناطق آغاز شده، از آمادگی کامل منطقه 12 برای اجرای این طرح خبر داد و افزود: طبق اعلام مراکز پذیرش فعلی منطقه، هم‌اکنون بین 1500 تا 2 هزار نفر ظرفیت پذیرش در منطقه 12 موجود است که این ظرفیت تا پایان هفته افزایش خواهد یافت و می‌توان گفت مشکلی از جنبه ظرفیت برای پذیرش معتادین نداریم.

شهردار قلب طهران همچنین از شروع جمع‌آوری مراکز پسماند غیرمجاز از صبح امروز در این منطقه خبر داد و بیان کرد: همه این مراکز باید جمع‌آوری شوند و به دنبال آن انتقال پسماندهای دپوشده برای جلوگیری از تهاتر مواد مخدر با پسماند، باید صورت گیرد.

پلمب خانه‌های پلاک قرمز و توجه ویژه به بساط‌گستران و وانت‌های فروش میوه سیار اطراف بازار با توجه به نزدیکی به شب سال نو از دیگر موضوعاتی بود که یزدی از آنها سخن گفت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی