کد خبر: 529490

خبرگزاری فرانسه گزارش داد:

افزایش ۳۷ درصدی شیوع جهانی کرونا در یک هفته گذشته

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که کرونا در یک هفته گذشته در جهان رکورد زد و شمار افراد مبتلایان این به ویروس ۳۷ درصد افزایش داشته است.

براساس آمار خبرگزاری فرانسه از پایگاه های داده ملی، سویه جدید کرونا (اومیکرون) سرعت انتقال آن از سویه های دیگر بیشتر است و شمار مبتلایان را در چندین کشور افزایش داده و شیوع ثبت شده در سطح جهانی از ۲۲ تا ۲۸ دسامبر (۱-۷ دی ماه) در مقایسه با دوره هفت روزه قبلی ۳۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، براساس این گزارش، در مجموع شش میلیون و ۵۵۰ هزار مورد جدید ۲۲ تا ۲۸ دسامبر شناسایی شد که بالاترین آمار از زمان اعلام بیماری همه گیر کرونا توسط سازمان جهانی بهداشت در مارس (اسفند) ۲۰۲۰ است.

افزایش موارد مبتلایان که در حال حاضر در اروپا بسیار گسترده است، دولت ها را مجبور کرده که اکنون بین دو راهی اعمال مجدد محدودیت ها برای جلوگیری از پرنشدن بیمارستان ها و باز نگه داشتن اقتصاد و جوامع یکی را انتخاب کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که سویه جدید اومیکرون که اکنون سویه غالب در برخی کشورهاست، خطر بستری شدن در بیمارستان را کاهش می‌دهد، اما سازمان جهانی بهداشت همچنان به مردم هشدار داده و اعلام کرده که خطر را جدی بگیرند و احتیاط کنند.

در همین مورد سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که خطر کلی مربوط به نوع جدید اومیکرون بسیار بالا است. شواهد ثابت نشان می دهد که نوع اومیکرون توانایی دو برابر شدن سرعت شیوع نسبت به نوع دلتا در مدت زمان دو تا سه روز را دارد.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه، بیش از ۵ میلیون و چهار هزار نفر در سراسر جهان بر اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند، اما تعداد مرگ و میرها در هفته گذشته به طور متوسط ​​به شش هزار و ۴۵۰ نفر در روز کاهش یافته که کمترین میزان از اواخر اکتبر ۲۰۲۰ است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی