کد خبر: 529375

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

تزریق دُز سوم جهت جلوگیری از ابتلا به اومیکرون ضروری است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به ورود سویه جدید اُمیکرون به شیراز، مهم‌ترین راهکار حفاظتی در شرایط کنونی را رعایت جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تزریق دُز سوم واکسن کرونا عنوان کرد.

نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا با تاکید سید وحید حسینی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بر اهمیت توجه تمام اقشار جامعه نسبت به رعایت دقیق توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه همراه بود.

به گزارش برنا، او همچنین با اشاره به برگزاری نشست اضطراری روز گذشته با حضور استاندار فارس در خصوص شناسایی موارد ابتلا به اُمیکرون در شیراز و آخرین وضعیت کروناویروس در استان اضافه کرد: نیاز است با مشارکت بسیج ادارات  و بسیج اصناف، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی در ادارات، سازمان ها و اصناف، نظارت شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز شناسایی دو مورد مبتلا به اُمیکرون در شیراز را زنگ خطری برای همه افراد دانست و اظهار کرد: از مهم ترین مکانیسم های محافظتی در شرایط کنونی، گسترش پوشش واکسیناسیون گروه هدف در سریع ترین زمان ممکن است که به ویژه با تاکید بر تزریق دُز سوم در حال انجام بوده و نیازمند مشارکت جدی مردم است.

سید وحید حسینی در ادامه، با بررسی آمارهای مربوط به واکسیناسیون علیه کروناویروس در فارس با تاکید بر اهمیت دریافت دُز سوم واکسن، از کسانی که تاکنون نسبت به دریافت واکسن اقدام نکرده اند، خواست برای حفظ سلامت خود و اطرافیان و ارتقای سطح ایمنی، هر چه زودتر به مراکز واکسیناسیون استان مراجعه و واکسن کرونا را تزریق کنند.

او افزود: مجموعه سلامت استان در تداوم حضور شبانه روزی طی حدود دو سال گذشته در خط مقدم مبارزه با کرونا، همچون همیشه با تمام توانمندی برای ارتقای سلامت مردم تلاش می کنند و موضوع سلامتی در جامعه نخستین و مهم ترین رسالت این مجموعه به شمار می رود.

سرپرست دانشگاه در ادامه با بررسی نحوه ارایه خدمت در مراکز ۱۶ ساعته فارس، از عموم مردم استان خواست تا در صورت مشاهده علایم کرونا، به پزشک خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته استان مراجعه کنند تا از شدت یافتن بیماری و چرخش بیشتر ویروس کرونا در جامعه، پیشگیری شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی