کد خبر: 529238

پیگیری حقوقی حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور در مجامع بین‌المللی

وزیر امور خارجه در دیدار سردار جلالی گفت: حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی از نظر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امروز (سه شنبه) هفتم دی ماه در دیدار با سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی از نظر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش فارس، در این دیدار موضوعات مختلف همکاری ها در زمینه پدافند غیرعامل از جمله توسعه روابط کشورمان با سایر کشورهای دنیا، پیگیری‌های حقوقی و سیاسی از سوی وزارت خارجه در محافل بین المللی، ایجاد بسترهای لازم جهت مراودات و گفتگوهای علمی- پدافندی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. 

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن برشمردن توانایی‌ها و ظرفیت های علمی کشورمان و نیاز سایرکشورها از جمله برخی همسایگان در زمینه مسایل مربوط به پدافند غیرعامل، نسبت به استفاده از همه ابزارهای حقوقی و سیاسی موجود در وزارت خارجه، برای توسعه و به روزآوری هر چه بیشتر این دانش بومی، اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با وزارت امور خارجه در دولت جدید، مهمترین هدف سازمان را رصد و مهار تهدیدات و کاهش مخاطرات و آسیب پذیری کشور در برابر تهدیدات خارجی اعلام و به شکل گیری تهدیدات نوین در فضای بین المللی اشاره و بر لزوم انجام اقدامات متناسب حقوقی و سیاسی در این فضای جدید تأکید کرد. 

سردار جلالی در ادامه با تاکید بر این موضوع که امروز دشمنان ما عملیات علیه زیرساختهای حیاتی کشور را در دستور کار خود قرار داده اند، بر لزوم دفاع جمعی و هم افزا در برابر تهدیدات  تاکید کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه با تاکید بر توانایی های کشورمان در حوزه پدافند غیرعامل از جمله دارا بودن بیش از ٢۵٠ کالای راهبردی، نسبت به  همکاری با سایر کشورهای دوست اعلام آمادگی کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی