کد خبر: 529062

معاون دانشگاه علوم پژشکی گلستان خبر داد:

شناسایی دومین بیمار مبتلا به اُمیکرون در گلستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به تسریع روند آزمایش و بررسی نوع بیماری افراد مشکوک، گفت: دومین بیمار مبتلا به اَمیکرون در استان گلستان شناسایی شد.

ناهید جعفری، معاون دانشگاه علوم پژشکی گلستان با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گلستان به عنوان یکی از استانهای پیشرو در بررسی و تشخیص سویه جدید بیماری کروناست، اظهار کرد: با استقرار امکانات پیشرفته و کیت تشخیص این بیماری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان در حال پایش و بررسی دقیق به منظور شناسایی بیماران مبتلا به سویه اُمیکرون هستیم.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه روز گذشته دومین بیمار مبتلا به اُمیکرون در استان گلستان شناسایی شد، افزود: با شناسایی این بیمار در گرگان، تاکنون دو بیما مبتلا به این سویه در استان شناسایی شده اند که تمامی اقدامات لازم برای درمان و برای بررسی افراد مرتبط با این افراد به منظور جلوگیری از گسترش آن در حال انجام است.

وی بر تحت نظر گرفتن خانواده این دو بیمار به صورت کاملا هوشمند و هدفمند خبر داد و گفت: لیست تمامی افرادی که این دو فرد با آنها در ارتباط بوده اند احصا شده و مراتب لازم برای پیگیری در حال انجام است.

نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا از نوع سویه جدید اُمیکرون در استان گلستان در ابتدای هفته جاری در شهرستان مینودشت شناسایی شده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی