کد خبر: 528787

استقبال از تزریق دُز سوم، علت شلوغی پایگاه‌های واکسیناسیون علیه کرونا

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به شلوغی مراکز واکسیناسیون، دلیل این شلوغی را مراجعه افراد برای تزریق دُز سوم عنوان کرد.

مهندس محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به شلوغی مراکز واکسیناسیون اظهار داشت: مجوز تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد بالاتر از ۱۸ سال در کشور صادر شده و شاهد استقبال گسترده مردم فهیم ایران از واکسیناسیون هستیم.

به گزارش ایلنا، وی افزود: ورود سویه جدید اُمیکرون و نگرانی‌ها، موجب افزایش مراجعات به پایگاه‌های واکسیناسیون شده و برنامه وزارت بهداشت، گسترش مراکز و ایستگاه‌های تزریق واکسن در کشور برای تقویت پوشش واکسیناسیون است.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وزارت بهداشت، وی گفت: خوشبختانه با استقبال گسترده مردم، رکورد تزریق روزانه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در کشور به دست آمد اما با کاهش مراجعات برای تزریق واکسن، تعداد پایگاه‌ها به حدود یک هزار و ۱۶ مرکز و ایستگاه‌های واکسیناسیون به حدود ۵ هزار و ۳۰ ایستگاه کاهش یافت، اما با توجه به استقبال مناسب مردم و با دستور وزیر بهداشت، تعداد مراکز و ایستگاه‌های واکسیناسیون به زودی افزایش می‌یابد تا دیگر کمتر شاهد انتظار مردم در صف برای تزریق واکسن کرونا باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی