کد خبر: 528443

استاندار تهران اعلام کرد:

مذاکره با خودروسازان بمنظور تقویت ایمنی خودروها در مواجهه با سرقت

برنامه‌ای برای خروج معتادان متجاهر شهرستانی از پایتخت نداریم

استاندار تهران با اشاره به تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگان پلیس آگاهی، نماینده استاندار و نمایندگان شرکت‌های خودروسازی برای رفع آسیب خودروها برای کاهش سرقت، گفت: برخی از ضعف‌ها توسط دوستان رفع شده است، اما برخی از نقایص همچنان وجود دارد.

"محسن منصوری" استاندار تهران د درباره قرارگاه مقابله با سرقت گفت: دستگاه‌های مختلفی از جمله وزارت صنعت و معدن، پلیس، شهرداری و ... عضو این قرارگاه هستند. ما هم به صورت اختصاصی با نمایندگان شرکت ایران‌خودرو و سایپا جلسه برگزار کردیم.

به گزارش ایلنا،وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد ضعف برخی از خودروهای تولید داخل در مواجهه با پدیده سرقت است. ضعف‌ها در این جلسه کاملا به صورت کارشناسی مطرح شد. برخی از ضعف‌ها توسط دوستان رفع شده است، اما برخی از نقایص همچنان وجود دارد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: مقرر شد مجموعه پلیس آگاهی با نماینده استاندار و مجموعه خودروسازان کارگروهی را تشکیل دهند و جزییات این مباحث را با هم تحلیل کرده و آسیب‌ها را احصاء کرده و برای رفع آن چاره‌اندیشی کنند. این اقدامات در حال حاضر در حال انجام است و ان‌شاءالله در جلسه بعد قرارگاه مقابله با سرقت گزارش این اقدامات ارائه خواهد شد.

منصوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که اقدامات قرارگاه اجتماعی از چه زمانی قرار است اجرایی شود و آیا اقداماتی که در زمینه کودکان کار و خیابان و معتادان متجاهر پیش از این انجام شده است، قرار است متوقف شود، گفت: ما همه اقدامات اجتماعی را در ذیل قرارگاه ساماندهی می‌کنیم.

وی ادامه داد: جلسه‌ای در هفته گذشته با حضور 40 نفر از روسای دستگاه‌ها و سازمان‌ها تشکیل دادیم و در خصوص جمع‌آوری معتادان متجاهر تصمیم‌گیری شد.قرار شد 10 هزار نفر به ظرفیت تهران اضافه شود. این کارگروه و جلسه هم در ذیل همان قرارگاه اجتماعی برگزار شده است و در حال حاضر جلسات تخصصی هم در حال برگزاری است.

استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای خروج معتادان متجاهری که از استان‌های دیگر به تهران می‌آیند، دارید، گفت: این موضوع در جلسه‌‌ای که در خصوص جمع‌آوری معتادان متجاهر بود نیز بحث شد، ما در تهران به عنوان پایتخت نمی‌توانیم برخی از مسائل را از سر خودمان باز کنیم.

منصوری خاطرنشان کرد: ممکن است هموطنی از یک شهری به تهران بیاید متقابلا یک نفر هم از تهران به شهرستان دیگری برود. اینکه ما بخواهیم این‌ها را بین استان‌ها جابجا کنیم در حقیقت جابجایی صورت مسئله است و حل مسئله نیست.

وی ادامه داد: جابجایی معتادان متجاهر از تهران به دیگر شهرها اولویت کاری ما نیست.

استاندار تهران در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ریزی در آینده برای این موضوع صورت می‌گیرد، گفت: اگر این معتادان متجاهر که گفته می‌شود از شهرهای دیگر به تهران آمده‌اند در تهران جمع‌آوری شوند فعلا همین‌جا نگهداری می‌کنیم تا درمان شده و اقدامات بازتوانی برای آن‌ها صورت گیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی