کد خبر: 526746

واکسیناسیون 125 هزار مهاجر افغان در ایران با همکاری صلیب سرخ

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر گفت: با 125هزار از اتباع افغانستانی و جامعه میزبان آن‌ها در 4 استان شرقی کشور، هر دو دز واکسن کرونا را دریافت خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| منصوره باقری معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر گفت: در اقدامی مشترک بین هلال احمر و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران، واکسیناسیون 125 هزار نفر از مهاجران افغانستانی و ساکنان جوامع میزبان آن‌ها در چهار استان شرقی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان انجام خواهد

به گزارش ایسنا،باقری افزود: این واکسن‌ها با هماهنگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران از محل کمک‌های مالی بین‌المللی تهیه شده است.

همچنین یوهانس بروئر، رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران گفت: دسترسی منصفانه به واکسن برای پایان دادن به همه گیری کووید-19 ضروری است. مشارکت جمعیت هلال احمر در این فرایند به طور ویژه‌ایی حائز اهمیت است چون پویش موفق واکسیناسیون نیازمند دسترسی همه آحاد جامعه به واکسن و بسیج اجتماعی برای اطمینان از پذیرش واکسن در تمام سطوح جامعه است. مسئولین جمعیت هلال احمر ایران تلاش عظیمی برای برنامه ملی واکسیناسیون انجام می دهند و ما خوشحال هستیم که می توانیم از این تلاشها پشتیبانی کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی