کد خبر: 526321

محمدعلی زلفی‌گل ،وزیر علوم:

معلمی یک تخصص است و معلم باید بر صدر نشیند و قدر ببیند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از مشکلات در کشور ما این است که معلمی را یک تخصص نمی‌دانیم؛ در صورتی که معلمی یک تخصص است و بر اساس آموزش حاصل می‌شود.

اعتمادآنلاین| محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تجلیل از دانش‌آموزان و هنرجویان پژوهشگر و فناور برگزیده کشور که در تالار فرهنگ برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدای شهدای سلامت، اظهار کرد: امروز، شعار بحث پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه است و بنیاد علم و فناوری در مدرسه شکل می‌گیرد.

به گزارش فاس،وی ادامه داد: کشورهایی که آموزش و پرورش را قدر می‌دانند و بر صدر می‌نشانند، در عرصه‌های علمی و بین‌المللی پیشتاز هستند.

وزیر علوم، تحقیقات با تأکید بر اینکه باید آموزش معلمان و دبیران را جدی بگیریم، ادامه داد :یکی از مشکلات در کشور ما این است که معلمی را یک تخصص نمی‌دانیم در صورتی که معلمی یک تخصص است و بر اساس آموزش حاصل می‌شود.

وی افزود: آموزش پژوهش محور شیوه و روش خاص خود را دارد. پژوهش جهان مدیون ایران و ابن سینا هاست و اگر بخواهیم به افتخارات گذشته بازگردیم به آموزش و پرورش باید توجه کنیم.

زلفی‌گل تصریح کرد: هر وقت معلمان را قدر دانستیم و بر صدر نشاندیم، بدانیم مسیر ما مسیر درستی است. امیدوارم مسؤولان در سیاست‌گذاری به این نکات توجه کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی