رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

افزایش خودکشی در مناطق سیل زده را تایید نمی‌کنم

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: خبر افزایش خودکشی در مناطق سیل زده را تایید نمی‌کنیم.

افزایش خودکشی در مناطق سیل زده را تایید نمی‌کنم
کد خبر: 293460
|
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ ۰۹:۳۲:۰۰

اعتمادآنلاین| ‌ رضا جعفری رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در خصوص در خصوص عملکرد اورژانس اجتماعی در مناطق سیل زده اظهار کرد: حضور اورژانس اجتماعی در مناطق سیل زده با فروکش کردن سیل به پایان نمی‌رسد بلکه مداخلات ما در این مناطق بیشتر هم شده است، زیرا بسیاری از آسیب‌های روانی و اجتماعی 6 ماه تا یک سال بعد از وقوع حوادث گسترش پیدا می‌کنند به همین دلیل حضور اورژانس اجتماعی در مناطق سیل زده باید فعال و ادامه دار باشد.

وی افزود: قانون در زمان وقوع حوادث حمایت‌های اجتماعی را به سازمان بهزیستی و حمایت‌های روانی به وزارت بهداشت سپرده است.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: در سیل اخیر حدود 140 تیم اورژانس اجتماعی به مناطق سیل زده اعزام شدند.

جعفری در خصوص شایعه افزایش خودکشی در منطق سیل زده گفت: این خبر شایعه است و آمار‌ها این خبر را تایید نمی‌کند.

وی ادامه داد: در هیچ کجای دنیا این گونه نیست که با وقوع یک بحران آمار خودکشی افزایش پیدا کند بلکه ماهیت بحران به گونه‌ای است که باعث افزایش انسجام اجتماعی می‌شود و روحیه گذشت و ایثار بین افراد افزایش پیدا می‌کند و این موضوع نقطه مقابل خودکشی است.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بنده خبر افزایش خودکشی را در مناطق سیل زده تایید نمی‌کنم، گفت: در خصوص زلزله کرمانشاه نیز خبر‌های این چنینی در رسانه‌ها منتشر شد در صورتی که آمار‌ها و بررسی‌های میدانی آن را تایید نکرد.

منبع:‌ باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها